Toulání

Stránky Věry Tydlitátové pro religionistiku, judaismus a Izrael

Humor

Jak na sčítání lidu

DALAJLÁMOVY RADY NA HARMONICKÝ ŽIVOT CO SE DOTAZNÍKŮ TÝČE

Návod jak svěřit osobni informace při sčítání lidu státu, který nechá vytunelovat každou druhou banku, je vedený poslancema, který v parlamentu spěj nebo si povídaj, jak malý děti ve škole, ministrama, který nejsou schopný odpovědět přímo na žádnou otázku a s prezidentem, který má ruce jak opilý vrtule.

A samozřejmě s vědomím, že patnáctiletý hacker se dostane jako nic do počítačů Pentagonu a k adresám všech světovejch potentátů od Sorose a Gatese až po Clintona a Arafata. Ani prst z nosu si vyndat nemusí.

§ 1. Nemusíte psát pravdu. Copak se nikdy nikdo nespletl při vyplňování dotazníku? Američani ani neuměj udělat díru do papíru vedle jména. Nedokážu si představit, kdyby měli, nedej Bože, vlastnoručně napsat někam křížek, či dokonce číslo. Jak se po vás může chtít něco, co je komplikovanější, než zvládnou Američani.

§ 2. Četli jste profesora Parkinsona? Dotazník se vyplní chybně, kus se nepošle vůbec, papír se umolousá (kolečko od hrníčku s kávou je minimum, od půllitru pak znakem vlastenectví), počet mobilních telefonů se napíše do jiné kolonky, pak se udělá šipka do ještě jiné, která se vzápětí přeškrtne. Napíše se tam i číslo telefonu, ale s několika chybami a jedna číslice musí chybět či přebejvat.

§ 3. Do kolonky televize se napíše, že jste zásadně proti televizi, že televize ohlupuje. Do aut se napíše, že si ho chcete koupit, nebo že chcete prodat to, co máte. Do počtu dětí se nenapíše nic. Popřípadě muži napíšou "kdo ví". Ženy žádají upřesnění, je-li třeba psát i potraty a chtěj ujištění, že se manžel nic nedozví.

§ 4. Značka ledničky se napíše do mikrovlnný trouby.

§ 5. Kolik jste vystřídali sexuálních partnerů se napíše, že jste nevěděli, že to máte počítat. Sexuální orientace je, že rádi souložíte po vypití šampaňskýho. Že to je prima, ať si to taky vyzkoušejí.

§ 6. Náboženství se napíše, že jsme husité, Žižka je jednička a až přijedou papeženci se Zikmundem, tou liškou ryšavou, tak dostanou cepem po kebuli.

§ 7. Do vzdělání se napíše "jak to myslíte". A tři otazníky

§ 8. Dotazník se doplní otázkama jestli se má psát datum, jestli číslama nebo slovy.

§ 9. Jméno se napíše tak, že není úplně čitelný. Kdo si dá záležet se splete a pak to všechno obtáhne, takže jsou písmena nečitelná. Podpis musí být s mnoha kudrdlinkama a použití vícebarevných tužek je víc než vhodné. A to nejen v podpisu, ale pro celý dotazník.

§ 10. Chyba v rodném čísle je vhodná. Dotazník je lepší poslat až den po posledním termínu. Známka není potřebná.

§ 11. Samozřejmě, že se můžou dělat kombinace. Kupříkladu do sexuální orientace lze napsat “řimský katolík”. Počet telefonů se může napsat “Trabant diesel na špalkách”.

§ 12. Internet se napíše, že jste to hledali ve slovníku cizích slov.  A není to tam. Jestli to můžou vysvětlit.

§ 13. Vše se doplní snaživým tvrzením, ať Vás neváhají zkontaktovat, protože si vážně nejste jistý, jestli jste to vyplnili dobře. Že nejste blbej, ale bylo to fakt náročný, zabralo vám to dvě odpoledne. Ať vás určitě zkontaktujou, protože chápete, jak to je důležitý a že se bojíte, že skončíte ve vězení znásilňovaný nějakejma úchylama, protože se dneska zavírá kdekdo.

§ 14. Můžete připojit fotokopii fotky amerického herce s tím, že to jste vy. Bílá místa na krajích dotazníku jsou na to, abyste tam napsali vaše názory na politiky.

§ 15. Jestliže se ozvou, tak se jim napřed napíše o vysvětlení jejich dopisu. Když se ozvou znova, tak se jim pošle dopis, že už se jim byla poslána odpověď na jejich dopis číslo (a chyba v referenci). Když napíšou, že to nedoslali, tak se jim napíše, ať se ještě podívají. Když napíšou, že to tam doopravdy nemají, tak se odepíše znova, co byla původní otázka. Pak jak to mysleli. A potom, že tohle jste už ale odpovídali v tom původním dopise.
Žádné komentáře
 
"It´s a dangerous business, Frodo, going out of your door." J.R.R.Tolkien